66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska
+48 608 055 656
romani_dance@o2.pl

Stowarzyszenie Art-Drama

„Każdy człowiek, który jest prawdziwym artystą pragnie stworzenia w swoim wnętrzu innego, głębszego i bardziej fascynującego życia niż to, które aktualnie go otacza.”

Konstantin Stanisławski

Nasze stowarzyszenie powstaje z myślą stworzenia przestrzeni dla artysty. Jakiegoś punktu wyjścia dla Jego własnej drogi i rozwoju artystycznego. Chcemy realizować swoje cele poprzez sztukę teatru. Teatr to idealna przestrzeń do wspólnych poszukiwań artystycznych. Skupia w sobie artystów z wielu dziedzin sztuki tj. aktorów, reżyserów, scenarzystów, poetów, tancerzy, choreografów, muzyków, filmowców oraz scenografów. Pragniemy by stowarzyszenie właśnie takich twórców zrzeszało, ale nie tylko.


Chcemy dać szansę zaistnienia przede wszystkim młodym artystom, by mieli możliwość pokazania się światu. Chcemy realizować projekty ważne artystycznie, podejmować istotne tematy społeczne, zmuszać do refleksji i dawać radość widzom.
Jako stowarzyszenie będziemy promować współpracujących z nami twórców oraz ich dzieła i osiągnięcia. Jesteśmy otwarci na wspólne projekty artystyczne z innymi stowarzyszeniami i podmiotami. Pragniemy czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym zarówno lokalnie jak i w całej Polsce.


Jednym z naszych celów jest też tworzyć przestrzeń dla ruchu amatorskiego, by podsycać ten ogień artystycznego głodu zarówno wśród młodych ludzi jak i u seniorów.
Parafrazując zacytowanego na początku Konstantego Stanisławskiego, chcemy dać pole do poszukiwań tego „głębszego i bardziej fascynującego świata niż ten, który nas aktualnie otacza”.

OBECNIE REALIZUJEMY:
MEiL” – dramat napisany na początku lat 90-tych, przez Artura Nełkowskiego. Dramat opowiada o “Meilu” młodym artyście malarzu (Mikołaj Kwiatkowski) który wraz ze swoim przyjacielem Kailem (Dominik Jakubczak), pisarzem, pracują na myjni samochodowej. Obaj młodzieńcy są również współlokatorami, wiodą całkiem beztroskie życie, pełne wszystkiego z czym wiąże się młodość, a także pełne artystycznych inspiracji. Pewnego razu, pod wpływem natchnienia, Meil maluje przy pomocy całego swojego ciała, dzieło swojego życia – ręce złożone do modlitwy. Postanawia sprzedać obraz Mariuszowi (Paweł Caban) właścicielowi jednej z najlepszych europejskich galerii, nie wie jednak jeszcze, jak ta decyzja wpłynie na jego przyszłość, i jego bliskich.

EnglishFrenchGermanPolishRussianSpanish