66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska
+48 608 055 656
romani_dance@o2.pl

Romany Dance Winter School Gorzów Wlkp. (PL) 21-23.01.2020

RDS Szkoła Zimowa 2020! Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach. Zajęcia będą się odbywać na wszystkich poziomach zaawansowania, szkoła zimowa kierowana jest również do osób początkujących.

Prelegenci, Trenerzy, Instrukorzy:
Anna Dębicka, Artur Szewczyk, Katjusha Kozubek
Troje byłych solistów Cygańskiego Muzycznego Teatru Terno – po raz pierwszy razem jako nauczyciele w Gorzowie Wielkopolskim. Mieście, które kiedyś ich zjednoczyło!

Katjusha Kozubek Artur Szewczyk Anna Dębicka

Troje niesamowitych artystów – byłych solistów Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO z Gorzowa Wielkopolskiego, tu spotkali się po raz pierwszy podczas Festiwalu Romane Dyvesa i tu spotykają się razem jako instruktorzy Romany Dance School! 

Edycja Zimowa to warsztaty na temat tańca i pieśni polskiej i rosyjskiej Romy w specjalnej, nostalgicznej i ciepłej atmosferze dawnej Powozowni, gdzie spotkaliśmy się podczas podróży gościnnej RDS Festival 2018 i 2019!

MIEJSCE: LATINOKLUB – POWOZOWNIA, ul.Teatralna 25 c, 66-400 Gorzów Wlkp.
NOCLEG: Hotel Mieszko, ul. Kosynierów Gdynskich 82, 66-400 Gorzów Wlkp.

(Przyjazd: indywidualnie lub 21 lutego 2020r. z Berlina / Lichtenberg. Podróż powrotna: indywidualnie lub razem 24 lutego 2020r. z Gorzowa Wlkp. Jeden nocleg w hotelu MIESZKO)

Zapraszamy na międzynarodowe weekendowe spotkanie z kulturą Romów p.n. “Między Wschodem a Zachodem!

Program
(Wszystkie warsztaty można również zamówić oddzielnie!) 

ANNA DĘBICKA

Sobota 22.02.2020     10:30 do 13:30 (3 godziny)

(RDSW 1) Gipsy Wings – Praca ze spódnicą

Dla kobiet

Romano Khelipo ( Romani Taniec ludowy) kobiet zmieniał się i ewaluował zarówno w rosyjskich i polskich teatrach. Typowe elementy tańca jak kroki, shimmie, wyskoki czy spontaniczność obejmujące ruch sceniczny to eleganckie ruchy ramion i podstawy baletu klasycznego, tak samo jak piękna gra falban przy spódnicy. Warsztat ten obejmuje naukę właśnie tej umiejętności. Nacisk na tym warsztacie na kładziemy na muzykę Polskiej Romy i tańców, ich bliskość do polskiej muzyki ludowej i wdzięk jest niewątpliwy. 

Sobota 22.02.2020 14:15 do 16:15 (2 godziny)

(RDSW 2) Romani Gila, Warsztaty piosenki

(Dla Wszystkich)

W tym warsztacie będziemy z wami śpiewać pieśni Russkiej i Polskiej Romy, w konwencji gdzie rozwijają się pierwsze sekwencje taneczne. Po krótkim rozśpiewaniu będzie można zanurzyć się w magii śpiewu chóralnego i magii słynnego cygańskiego tercetu. Po warsztacie będą dostępne dla wszystkich uczestników nośniki z muzyką w formacie MP3.

Sobotę 22.02.2020 16:30 do 18:30 (2 godziny) 

(RDSW 3) Sekwencje Taneczne

W tym krótkim warsztacie pokażemy jak skutecznie tańczyć, krótkie sekwencje, które można wykorzystać do tworzenia własnych choreografii dla każdego tancerza. Między innymi, będziemy używać jako rekwizyt dużą cygańską chustę. Ponadto solowe improwizacje, duety taneczne i różne warianty prezentacji, tak aby stworzyć wspaniały, cygański pokaz na scenie! I tym razem tańczymy boso. 
Workout ubrania: długa, pełna spódnica, szal, lekkie pantofle gimnastyczne w razie potrzeby.

SALON KHETANES

Sobota 22.02.2020      20:00

Salon   KHETANES. RAZEM 

(Dla Wszystkich)

Dla wszystkich studentów, przyjaciół i gości naszego projektu! Nasze święto muzyki, tańca, poezji … Otwarta impreza dla wszystkich, którzy chcą uczcić tętniące życie z nami! Również dla miłośników sztuki, dla ludzi, którzy chcą pokazać swoje umiejętności. Dla wolnych duchów, nowoczesnych, dla wymiany lub po prostu posłuchać … Z naszymi wykładowcami jak TRIO THAGAR – Gwiazdy Międzynarodowych Festiwalach Romów w Polsce, Niemczech i Rumuni! Pozwól się zaskoczyć! 

ARTUR SZEWCZYK

Niedziela, 23.02.2020 10 0,30 am – 13:30 (3 godziny)

(RDSW 4) Romano Stepp, Tshetshotki

(Dla Wszystkich)

Jest to warsztaty dla tych, którzy chcą wejść w męską rolę w tańcu Romów! W odróżnieniu od tańców kobiet, taniec mężczyzn nie uległ zmianie w drodze rozwoju i wciąż jest tym oryginalnym Romano Khelipo (Romski taniec ludowy) na scenie. On – także w przeciwieństwie do stylu tańca kobiet – tańczony jest podobnie w większości regionów świata. W swojej sile wyrazu, elegancji i szybkości Romano Khelipo charakteryzuje się przede wszystkim osobowością każdej grupy tancerza lub tancerzy.

Ubranie wygodne: spodnie lub legginsy, buty z obcasami, do stepowania

KATJUSHA KOZUBEK

Nasza oferta w przerwie obiadowej:

12:30 do 13:45 Romani sesja zdjęciowa!

W „Powozowni” (w dawnej wozowni) mogą być cudownie romantyczne zdjęcia!!!

Niedziela, d. 23.02.2020 14:30 do 17:30 (3 godziny)

(RDSW 5) Teatro Romano i choreografia! (Dla kobiet i mężczyzn)

Tutaj wszystkie elementy Tańca Zimowej Szkoły zostaną połączone: śpiew, Romano STEPP, Trapatshok, Gipsy wings… Artur Szewczyk przygotuje tym razem Tanztheater choreografię dla zespołów, gdzie zaoferuje wiele pięknych kroków i ruchów ze starej, tradycyjnej rosyjskiej romskiej szkoły tańca.

EnglishFrenchGermanPolishRussianSpanish