66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska
+48 608 055 656
romani_dance@o2.pl

Misja Studio Tańca ’22 i Zespołu Artystycznego Romani Dance

Studio Tańca ’22

Studio powstało z zamiłowania do tańca, sztuki artystycznej i scenicznej oraz zamiłowania do drugiego człowieka. Wszystkich nas łączy pasja i chęć rozwoju, lubimy spędzać czas w życzliwej atmosferze, lubimy tworzyć i próbować czegoś nowego w swoim życiu, czegoś wyjątkowego! A to nas uskrzydla i inspiruje do dalszych działań.

Celem Studio jest propagowanie najwyższej jakości przekazywanej wiedzy w segmencie tanecznym, profesjonalnej wiedzy z rdzennymi korzeniami. Stąd też w trakcie zajęć często można usłyszeć mini lekcję historii.

W trakcie pracy z kursantami oprócz wiedzy tanecznej, przekazywana jest moc pozytywnej energii, uczymy się pewności siebie. Za pomocą specjalistycznych technik tanecznych wzmacniamy cechy osobowości ważne nie tylko na parkiecie, ale również w życiu codziennym.

Studio = kontakt z drugim człowiekiem, wzajemne poszanowanie i przyjazny klimat wspólnej pracy. Szanowni Państwo – Jesteście najważniejsi!Zespół Artystyczny Romani Dance

Zespół artystyczny Romani Dance powstał z myślą propagowania i podtrzymywania pamięci tradycyjnego folkloru cygańskiego.

Świat Cyganów rozrzucony w różne zakątki świata różni się nie tylko zwyczajami i tradycją, ale również muzyką, tańcem, poezją i malarstwem. Wśród Sinti, Manouch, Kale z Europy Zachodniej szczególnie elegancki jest Swing Django Reinhardt’a i namiętny taniec Flamenco. Z Bałkanów znamy orkiestry dęte, które podbiły Rumunię i Bułgarię muzyką świata romskiego. Węgierscy Cyganie znaleźli swoją drogę do serca fanów poprzez operetkę i muzykę czerpaną z prymitywnych instrumentów jak kanki, łyżeczki lub dające ogromną radość perkusję!

Cyganie Rosji i Polski stworzyli legendarne cygańskie spektakle, na które składają się cygańska muzyka i pokazy taneczne – odurzająca mieszanka folkloru romskiego, poezji, tańca klasycznego i rosyjskiego romansu. Sztuka, która dzisiaj jest częścią programu nauczania w rosyjskich szkołach sztuki artystycznej, nie może jej zabraknąć na żadnym festiwalu. ROMANI DANCE kultywuje tą tradycję.

Widowiska artystyczne przenoszą do czasu taborów. Śpiew, muzyka i taniec są nieodłącznym elementem spektakli. Na scenie pięć artystek i jednocześnie cztery pokolenia!

Misją zespołu jest dbałość o kulturę i tradycje Romów, propagowanie jej piękna. Oprócz wspólnego spełniania pasji i marzeń, Zespół upowszechnia i popularyzuje sztukę, poezję i kulturę Romów.

Kultura tańca w dialogu kultur – to nasze motto.

EnglishFrenchGermanPolishRussianSpanish