66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska
+48 608 055 656
romani_dance@o2.pl

Piknik u Schroederów – Pożegnanie lata

Piknik u Schroederów – Pożegnanie lata

Szanowni Państwo.

W piękną wrześniową niedzielę (20.09.2020) spotkaliśmy się z gorzowską publicznością trzeci rok z rzędu, uświetniając programem artystycznym cykl spotkań pod wdzięczną nazwą “Piknik u Schroederów”.
Zaprezentowaliśmy – jako artyści Stowarzyszenia Art-Drama program artystyczny w ramach “Pożegnania Lata”. Całość działań artystycznych odbyła się w Willi Schroederów przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim – w siedzibie Muzeum Lubuskiego, przy współpracy z Nadwarciańskim Towarzystwem Upowszechniania Dziedzictwa Kulturowego.

Zaprezentowany program pod nazwą „Daruj mi noc” jest programem muzyczno-kabaretowym, zainspirowanym twórczością jednego z arcymistrzów polskiej piosenki – Mariana Hemara, w reżyserii Dominika Jakubczaka. Aktorzy Stowarzyszenia Art-Drama przypomnieli satyryczne piosenki, skecze oraz wiersze Hemara poświęcone relacjom damsko-męskim.

Publiczność miała okazję zanurzyć się w klimat przedwojennego kabaretu „Qui Pro Quo”, a także w twórczość którą Hemar tworzył po wojnie przebywając na emigracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

EnglishFrenchGermanPolishRussianSpanish