66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska
+48 608 055 656
romani_dance@o2.pl

OFERTA – Warsztaty Tańca Cygańskiego

OFERTA – Warsztaty Tańca Cygańskiego


TANECZNA PODRÓŻ W RYTMIE DAWNEGO, CYGAŃSKIEGO ŻYCIA!


Oferuję warsztaty tańca cygańskiego, które klimatem wpisują się w rytm taborowego życia. Zimą wozy taboru zatrzymywały się. Był to czas tańca, muzyki i śpiewu. Z nastaniem wiosny przygotowywano się do dalszych wędrówek, otwierano się na nowe doznania, poddawano odradzającej się wiosennej energii. Lato było czasem pięknych wędrówek oraz odkrywania tego co nieznane, czasem obdarowywania innych radością z ich kultury. Cyganie byli bowiem ludem wolnym, nie przywiązanym do jednego miejsca. Nasze warsztaty tańca cygańskiego inspirowane są tymi historiami i atmosferą.

Warsztaty Tańca Cygańskiego w Berlinie


Zimą wozy taboru zatrzymywały się. Był to czas tańca, muzyki i śpiewu. Z nastaniem wiosny przygotowywano się do dalszych wędrówek, otwierano się na nowe doznania, poddawano odradzającej się wiosennej energii. Lato było czasem pięknych wędrówek oraz odkrywania tego co nieznane, czasem obdarowywania innych radością z ich kultury. Cyganie byli bowiem ludem wolnym, nie przywiązanym do jednego miejsca. Nasze warsztaty tańca cygańskiego inspirowane są tymi historiami i atmosferą.

Kurs Tańca Cygańskiego w Gorzowie Wlkp. 2019-2020


Warsztaty tańca cygańskiego oferują nie tylko naukę ruchu i sekwencji tańca, choreografii. Warsztaty inspirują również do zajrzenia w głąb siebie i odnalezienia tej zagubionej cząstki duszy… cygańskiej, wolnej i pierwotnej duszy. Inspirują do okrycia w sobie wdzięku i przekory, uśmiechu i żalu, miłości i zaskoczenia… oraz kobiecości.


Warsztaty ukazują stare elementy tańca cygańskiego zarówno Polskiej jak i Ruskiej Romy, dają nowy impuls do działania, przebudzenia i zharmonizowania z rytmem ziemi. Poziom warsztatów: otwarty.

Jesienne Warsztaty Tańca Cygańskiego w Berlinie 2019


Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich: zarówno tych, którzy już trochę tańczyli, jak i tych, co nigdy jeszcze tego nie robili. Oferuję moc opowieści oraz zabawę tańcem połączoną z nauką spontanicznych ruchów i sekwencji tanecznych.
Na wybrane okazje przygotowuję kilkuminutowe show, taneczne improwizacje tworzące klimat dawnych taborów, krótkie warsztaty dla Gości w formie zabawy integracyjnej lub pełny spektakl przy udziale artystów pozostających we współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

EnglishFrenchGermanPolishRussianSpanish